A budapesti tőzsde is botlott egyet hétfő reggel az amerikai vámhírekre
A BÉT részvényindexe, BUX, valamint az OTP, a Mol és a 4iG árfolyama is zuhant a vámok bejelentését követő első kereskedési nap reggelén.
A BÉT részvényindexe, BUX, valamint az OTP, a Mol és a 4iG árfolyama is zuhant a vámok bejelentését követő első kereskedési nap reggelén.
Az sem ismert, hogy pontosan mennyi, de biztos, hogy több milliárd forintnyi kárpótlási jegy van még forgalomban, Orbán Viktor decemberi határozatának következtében azonban elveszni tűnik a remény, hogy valaha is beválthassák az állammal szembeni követeléseiket az 1939 és 1990 közötti önkényuralmi rendszerek kárvallottjai.
Az érintett részvények forgalmának harmada, a BÉT összforgalmának 40-90 százaléka is hozzá volt köthető egyes napokon.
Hatalmas túlkereslet mellett a tervezettnél jóval nagyobb részvényjegyzést bonyolított le a Gránit Bank. A tőkeemelés után a pénzintézet papírjaival karácsony előtt indulhat a tőzsdei kereskedés.
A Budapesti Értéktőzsdén a „négy nagyon” kívül más cég alig csinál forgalmat.
Messzire került a Budapesti Értéktőzsde a rendszerváltás utáni álomtól: túlkoncentrált és alulértékelt lett, s egyre kevésbé tekinthetjük az észszerű, átlátható tőkeallokáció terepének.
A részvényjegyzés már elindult, a kereskedés várhatóan pár hét múlva kezdődik.
A Mészáros Lőrinchez köthető bank tulajdonrésze ezzel már több mint 90 százalékos.
A magyar tőzsde és a nemzetközi tőkepiacok szerepe a magyar gazdaság finanszírozásában továbbra is alacsony arányú, még a magyar gazdaság jelenlegi fejlettségi szintjéhez mérve is – véli Boros Áron ESG- és tranzakciós tanácsadással foglalkozó Stradamus Zrt. elnök-vezérigazgatója. Vélemény.
Nyrt.-ből zrt.-vé alakulnak, szerintük saját erőből is képesek lesznek finanszírozni a fejlesztési terveiket.
A Molnak ezzel már közel jár az 50 százalékhoz a tőzsdén lévő energetikai cégben.
A cégvezetők szerint saját erőből is képesek lesznek elérni a kitűzött célokat.